حملات موشکی یمن به جنوب عربستان – پورتال کلاسیک

خبرگزاری فارس: یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از شلیک دو فروند موشک به مواضع نیروهای متجاوز ائتلاف سعودی خبر داد
خبرگزاری فارس: یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از شلیک دو فروند موشک به مواضع نیروهای متجاوز ائتلاف سعودی خبر داد.

از ابتدای این هفته ارتش یمن بیش از چهار فروند موشک کوتاه برد و میان برد به مواضع نیروهای ائتلاف سعودی در امتداد ساحل غربی یمن و منطقه جیزان و شهرک صنعتی آن شلیک کرده است.

منبعی نظامی در ارتش یمن امروز (سه‌شنبه) به خبرگزاری این کشور (سباء) گفت که یگان موشک ارتش انبار تدارکات و آذوقه نیروهای ائتلاف عربستان سعودی را در ساحل غربی این کشور با موشک بالستیک کوتاه بُرد هدف قرار داده است.

ائتلاف سعودی از سه سال پیش مدعی است که ایران موشک‌های ساخت خود را به یمن وارد می‌کند و نیروهای انصارالله آن‌ها را به سمت عربستان شلیک می‌کنند. این ادعای سعودی‌ها در حالی مطرح می‌شود که همه مرزهای آبی، زمینی و هوایی یمن بسته و این کشور در محاصره کامل ائتلاف سعودی قرار گرفته است.

شهید «صالح الصمّاد»، رئیس سابق شورای عالی سیاسی یمن امسال را سال «موشک باران عربستان سعودی» نام‌گذاری کرده بود.

همزمان با شلیک این موشک، شبکه «المسیره» یمن نیز به نقل از یگان مذکور اعلام کرد که شهرک صنعتی جیزان واقع در جنوب عربستان سعودی هدف موشک میان برد «بدر یک» قرار گرفته است.

ارتش یمن به‌صورت مداوم مواضع متجاوزان را چه در داخل خاک این کشور و چه در جنوب عربستان سعودی هدف حملات موشکی خود قرار ندهد.

موشک‌های میان بُرد بدر یک همزمان با چهارمین سالروز حمله نظامی ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان سعودی رونمایی شدند و طی هفته گذشته ارتش یمن موفق شد این موشک‌ها را از سکوهای زیرزمینی با موفقیت شلیک کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *