تشکر عادل از صدا و سیمایی که سانسور نکرد! + الجزایر، صدها پناهجوی آفریقایی را اخراج کرد – پورتال کلاسیک

خبرآنلاین: مراسم اهدای جام بیست و یکم بدون ممیزی روی آنتن رفت.

 ابتدای دیدار فینال جام جهانی و لحظه ای که جام قهرمانی وارد زمین شد، تقریبا به طور کامل با ممیزی رسانه ملی حذف شدند
 ابتدای دیدار فینال جام جهانی و لحظه ای که جام قهرمانی وارد زمین شد، تقریبا به طور کامل با ممیزی رسانه ملی حذف شدند. اتفاقی که باعث شد عادل فردوسی‌پور از مدیران تلویزیون که مهمان پشت صحنه آخرین قسمت برنامه اش بودند درخواست کند که اجازه پخش این تصاویر را بدهند.

اجازه ای که به نظر می رسد بالاخره در پایان دیدار و در مراسم اهدای جام قهرمانی به مسوولان پخش شبکه سه رسید. وقتی کیتاروویچ رئیس جمهور کرواسی تقریبا تمام بازیکنان دو تیم و حتی رئیس جمهور فرانسه را بغل گرفت و به بازیکنان کرواسی دلداری داد و به بازیکنان فرانسه تبریک گفت. اتفاقی که باعث شد تا رسانه ملی بعد از یکی دو بار که صحنه را ممیزی کرد، دیگر از خیر سانسور گذاشت و بقیه تصاویر را بدون ممیزی روی آنتن فرستاد.

عادل فردوسی پور هم در پایان برنامه اش در تشکر جانانه ای گفت: از دوستان پخش ممنونم برای اینکه مراسم اهدای جام را کامل پخش کردند. رئیس جمهور کرواسی در مراسم اهدای جام نه تنها با همه دست داد، بلکه همه را بغل کرد. دوستان پخش یکی دو صحنه سعی کردند این تصاویر را حذف کنند ولی دیدند همه تصاویر از بین می رود و از خیرش گذشتند.

خبرآنلاین: مراسم اهدای جام بیست و یکم بدون ممیزی روی آنتن رفت.

——————-

خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد که روز یکشنبه مقامات الجزایر نزدیک به ۴۰۰ نفر از پناهجویان آفریقایی را که قصد داشتند خود را به اروپا برسانند، از این کشور اخراج و به نیجر اعزام کرد
بحران پناهجویان که در نتیجه بی‌ثباتی امنیتی و سیاسی در آفریقا و مناطقی از غرب آسیا تشدید شده است در حال حاضر یکی از عمده‌ترین چالش‌های پیش روی کشورهای اروپایی و شمال آفریقا به شمار می‌رود.

خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد که روز یکشنبه مقامات الجزایر نزدیک به ۴۰۰ نفر از پناهجویان آفریقایی را که قصد داشتند خود را به اروپا برسانند، از این کشور اخراج و به نیجر اعزام کرد.

در حال حاضر سازمان بین المللی مهاجرت در همکاری با اتحادیه اروپا در تلاش است تا پناهجویان را به کشورهای مبدا خود بازگرداند که این اقدام پس از مرگ هزاران نفر از این افراد در مسیر مهاجرت با قایق‌های کوچک و شلوغ در آب‌های مدیترانه صورت می‌گیرد.

با این حال گفته شده است که مقامات الجزایری از تائید خبر اخراج پناهجویان از این کشور خودداری کرده‌ اما گفته‌اند که از ماه ژانویه به این سو از مهاجرت حداقل ۲۰ هزار پناهجوی آفریقایی از این کشور به مقصد اروپا جلوگیری کرده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *