روسیه یکی از هواداران آرژانتین را نقره داغ کرد + کانادا، برنده دعوای حقوقی با آمریکا شد – پورتال کلاسیک

ایرنا: دادگاهی در سن پترزبورگ یک هوادار آرژانتینی را به خاطر خرید و فروش غیرقانونی بلیت بازی های جام جهانی 2018 روسیه بیش از 542 هزار روبل (هفت هزار و 400 یورو) نزدیک به هفتاد میلیون تومان جریمه کرد
 با وجود تمامی این محدودیت ها، همواره مقابل ورزشگاه های میزبان بازی های جام جهانی، افراد پرشماری را می توان دید که در حال فروش غیرقانونی بلیت مسابقات هستند.

ایرنا: دادگاهی در سن پترزبورگ یک هوادار آرژانتینی را به خاطر خرید و فروش غیرقانونی بلیت بازی های جام جهانی 2018 روسیه بیش از 542 هزار روبل (هفت هزار و 400 یورو) نزدیک به هفتاد میلیون تومان جریمه کرد.

این جریمه سنگین در پی نقض قوانین روسیه به دلیل خرید و فروش غیرقانونی بلیت های مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 اعمال شده است.

در طول برگزاری جام جهانی بازار سیاه برای تمامی بازی های تیم ملی فوتبال ایران در کنار ورزشگاه ها ایجاد شده بود.

در همین رابطه قانونی در روسیه برای جریمه خرید و فروش غیر قانونی بلیت بازی ها وضع شده است.

براساس این قانون، جریمه فروش غیرقانونی بلیت بازی های جام جهانی برای شهروندان 25 برابر قیمت بلیت، برای مقامات دولتی 30 برابر نرخ بلیت و برای افراد حقوقی تا یک میلیون روبل و همچنین 90 روز توقف فعالیت پیش بینی شده است.

روسیه به عنوان برگزار کننده این رقابت ها تحت پوشش فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) متعهد شده است تا از اقدامات غیرقانونی از جمله استفاده غیرقانونی از سمبل های رقابت ها و همچنین خرید و فروش غیرقانونی بلیت بازی ها توسط اشخاص فاقد صلاحیت جلوگیری کند.

جام جهانی فوتبال 2018 از 24 خرداد تا 24 تیرماه جاری در 11 شهر روسیه برگزار می شود.

——————-

خبرگزاری ایرنا: سازمان تجارت جهانی در شکایت کانادا علیه آمریکا در پرونده اختلاف میان دو کشور پیرامون وضع تعرفه بر صادرات کاغذ کانادا از سوی واشنگتن، رای به نفع اتاوا داد
کانادا در سال 2016 به این سازمان شکایت کرد که آمریکا به نادرستی اتاوا را به بهانه پرداخت یارانه به شرکت های کاغذسازی جریمه کرده است.

کانادا همچنین گفته بود که وزارت بازرگانی آمریکا اتهام زنی شرکت های کاغذسازی آمریکایی علیه شرکت های رقیب کانادایی را مبنی بر مخفی نگه داشتن دریافت یارانه از دولت، پذیرفته است.

این رای سازمان تجارت جهانی در حالی صادر می شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا رویکرد خصمانه ای علیه این سازمان اتخاذ کرده و آن را به بی عدالتی علیه واشنگتن متهم کرده است.

این در حالی است که کارشناسان اقتصادی می گویند نرخ سود و زیان آمریکا در اختلافات تجاری بد نیست و چه بسا بهتر از دیگر اعضای سازمان تجارت جهانی است.

ترامپ روز دوشنبه تهدید کرد که علیه سازمان تجارت جهانی اقدام می کند. رئیس جمهوری آمریکا در حال حاضر نیز با خودداری از انتخاب قاضی دادگاه های تجدید نظر در این سازمان، آن به بن بست کشانده است.

خبرگزاری ایرنا: سازمان تجارت جهانی در شکایت کانادا علیه آمریکا در پرونده اختلاف میان دو کشور پیرامون وضع تعرفه بر صادرات کاغذ کانادا از سوی واشنگتن، رای به نفع اتاوا داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *