پتنت هواوی از طراحی جدید برای موبایل با نمایشگر بدون حاشیه حکایت دارد – دیجیاتو – پورتال کلاسیک

هواوی پتنتی را از یک طرح نوآورانه ثبت کرده که امکان کاهش بیش از پیش حاشیه های نمایشگر موبایل را فراهم می کند
در هر صورت پتنت موبایل با نمایشگر بدون حاشیه را می توان گامی در راستای افزایش میزان فروش موبایل های هوشمند قلمداد کرد که به گفته «یو چنگدانگ» مدیرعامل این شرکت در سال جاری به ۲۰۰ میلیون دستگاه خواهد رسید.

هواوی در پتنت خود تاکید کرده این طراحی مدرن هیچ چالش خاصی را به همراه نخواهد داشت چرا که به لطف استفاده از مواد چسبنده قوی کماکان مقاومت آن در برابر گرد و غبار و آب حفظ خواهد شد. علاوه بر این با بهره گیری از مواد مستحکم در پنل پشتی احتمال خم شدن موبایل از بین خواهد رفت.

هواوی پتنتی را از یک طرح نوآورانه ثبت کرده که امکان کاهش بیش از پیش حاشیه های نمایشگر موبایل را فراهم می کند.

سری پی ۲۰ را می توان بزرگترین تلاش هواوی برای توسعه موبایل با نمایشگر بدون حاشیه تلقی کرد اما جدیدترین پتنت این کمپانی حاکی از برنامه های بلندپروازانه چینی ها در این زمینه است.

در پتنت موبایل با نمایشگر بدون حاشیه که تنها چند ماه از ثبت آن می گذرد فرایندی شرح داده شده که طی آن تمامی حاشیه های زائد حذف می شوند.موبایل با نمایشگر بدون حاشیه

بر این اساس با استفاده از فریم های متداول فعلی امکان تولید اسمارت فون بدون حاشیه وجود نخواهد داشت. مهندسان چینی با توجه به این مسئله طرح جدیدی را ابداع کرده اند که در آن کل فرایند ساخت از پنل پشتی شروع می شود. در مرحله دوم نمایشگر درون این پنل تعبیه شده و دو نوار فلزی در طرفین آن قرار می گیرند که در نهایت به افزایش چشمگیر نسبت نمایشگر به بدنه منجر خواهد شد.

علی رغم ادعای هواوی مبنی بر عدم وجود معایب احتمالی در این پتنت، به نظر می رسد اتصال نوارهای فلزی کناری به بدنه از طریق مواد چسبناک چندان کارآمد نبوده و در صورت سقوط یا ضربه دیدن موبایل مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *