تند باد، غرب مازندران را درنوردید – پورتال کلاسیک

ایرنا: تندباد با سرعت حدود 60 کیلومتر بر ساعت سه شنبه شب شهرهای ساحلی غرب مازندران را در نوردید و باعث پراکنده شدن گرد و غبار ، قطعی موقت برق در برخی مناطق شهری و روستایی شد

رضا گلپور افزایش این میزان دمای هوا همزمان با وزش تندباد را در منطقه بی سابقه توصیف کرد و افزود : تند باد همچنین باعث کاهش میزان رطوبت در این منطقه شد.

گلپور گفت : روز چهارشنبه از سرعت وزش باد کاسته می شود ، ولی از عصر شاهد ابرناکی و رگبار پراکنده خواهیم بود و این روند در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز ادامه خواهد یافت.

کیوان فرح زاد  افزود : با حضور بموقع کارکنان این شرکت ، برق مشترکان شهرستان های نوشهر و کلاردشت وصل شد و در چالوس نیز بیشتر مناطق حوزه روستایی و شهری برق برقرار است و فقط برق تعدادی از مشترکان وصل نیست که در حال عیب یابی خطوط توزیع در این شهرستان هستیم .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران نیز گفت : این تندباد باعث پارگی خطوط توزیع برق در منطقه کلاردشت ، چالوس و نوشهر و در نهایت قطع موقتی برق این شهرستان ها شده است.

رئیس اداره هواشناسی نوشهر در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : این تندباد از سمت جنوب وزیدن گرفت و ساعتی بعد دمای هوا را در منطقه حدود 10 درجه افزایش داد به گونه ای که دمای هوا در این منطقه از 24 درجه در ساعت حوالی 21 به 34 درجه سانتی گراد بالای صفر در ساعات بعدی افزایش یافت .

ایرنا: تندباد با سرعت حدود 60 کیلومتر بر ساعت سه شنبه شب شهرهای ساحلی غرب مازندران را در نوردید و باعث پراکنده شدن گرد و غبار ، قطعی موقت برق در برخی مناطق شهری و روستایی شد.

هواشناسی مازندران سرعت لحظه ای این تندباد را در ارتفاعات غرب مازندران بیش از 70 کیلومتر بر ساعت برآورد کرده است .

 تند باد همچنین سبب کاهش دید افقی رانندگان معابر شهری و اختلال در تردد شهروندان شد.

وی پیش بینی کرد که وزش باد طی ساعات آینده نیز با نوسان سرعت ادامه یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران گفت : تندباد خساراتی نیز به تجهیزات برق رسانی این منطقه وارد کرده است و پس از بررسی و پی گیری های لازم ، سعی می شود به طور دقیق میزان خسارت های ریالی وارده به این تجهیزات در اختیار رسانه ها قرار گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *