معجزه «ناواس» در لیگ قهرمانان اروپا + آمار بازدید نوروزی از موزه‌های کشور – پورتال کلاسیک

خبرگزاری مهر: روزهایی که کیلور ناواس در تیم فوتبال رئال مادرید می‌گذراند برایش تجربه‎ای فوق‎العاده را رقم زده است
خبرگزاری مهر: روزهایی که کیلور ناواس در تیم فوتبال رئال مادرید می‌گذراند برایش تجربه‎ای فوق‎العاده را رقم زده است. هر سال هم تقریبا برایش شرایط تکرار می‎‏شود. او هر فصل کارش در رئال ادامه پیدا می‎کند به این دلیل که دروازه‎بان یکی از بهترین تیم‌های دنیاست.

در ۳ دوره اخیر مسابقات لیگ قهرمانان او به طور میانگین در هر بازی ۰.۸۶ گل دریافت کرده و در مقابلش تراشتگن با میانگین ۰.۸۵ و اوبلاک با ۰.۶۳ قرار دارند.

در حال حاضر هم در آن بازه زمانی از فصل هستیم که درخشش و معجزه او در رئال مادرید آغاز شده است. زمان بازی‌های اروپایی لیگ قهرمانان است و او درخشش را آغاز کرده تا جایگاهش را احتمالا برای فصل آینده در تیم تثبیت کند.

در آغاز هر فصل صحبت از جانشینان او به میان می‎آید و دوباره به لطف درخشش مخصوصا در لیگ قهرمانان دوباره ماندگار شده و طوری رضایت کادر فنی را جلب می‎کند که از او تشکر هم می‎کنند.

توفان او این فصل حتی از فصل گذشته شدیدتر هم هست. شاید از نظر آمار با یان اوبلاک و مارک آندره تراشتگن برابر نباشد، اما در حال رقابت‎ با این دروازه‏بانان است و احتمالا هم به زودی در رده آن‌ها قرار خواهد گرفت.

——————-

خبرگزاری مهر: مدیرکل امور موزه‌های کشور گفت: در طول ایام نوروز ۹۷ بیش از هفت میلیون و ۸۲۵ هزار نفر از موزه‌های کشور و محوطه‌هایی که برای بازدید از آنها بلیت فروخته می‌شود، دیدن کردند
مدیرکل امور موزه‌های کشور در عین حال تأکید کرد: هنوز سرجمع درآمد حاصل از فروش بلیت‌ها به دست نیامده اما این درآمد به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و سپس بخشی از آن دوباره به هر موزه برمی‌گردد. در سال‌های گذشته برخی از موزه‌ها با خزانه تسویه کرده‌اند.

کارگر بیان کرد: پربیننده‌ترین نمایشگاه نوروز امسال، نمایشگاه آثار تاریخی لوور در موزه ملی ایران بود که در یک روز ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر از آن بازدید کردند و رکورددار بازدید از نمایشگاه شده بود.

خبرگزاری مهر: مدیرکل امور موزه‌های کشور گفت: در طول ایام نوروز ۹۷ بیش از هفت میلیون و ۸۲۵ هزار نفر از موزه‌های کشور و محوطه‌هایی که برای بازدید از آنها بلیت فروخته می‌شود، دیدن کردند.

وی ادامه داد: آمار اعلام شده براساس فروش بلیت در ایام نوروز بوده است بلیت موزه‌ها از ۵ هزار تومان برای نمایشگاه لوور تا دو هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده بود.

محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌های کشور گفت: این آمار در مقایسه با آمار بازدیدکنندگان از موزه‌ها در سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است. مقام اول را نیز در کشور از نظر تعداد بازدیدکنندگان استان فارس داشته است. تهران نیز با احتساب میزان بازدید از کاخ موزه‌ها و موزه ملی ایران و استان اصفهان نیز بیشترین بازدیدکنندگان از موزه‌ها را داشته‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *