برلوسکنی: رهبر جریان راست میانه خواهم بود + دیدار دیمیستورا با نمایندگان ایران، روسیه و ترکیه – پورتال کلاسیک

خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: با گذشت دو روز از انتخابات پارلمانی ایتالیا «سیلویو برلوسکنی» به نقش هدایتگر خود در جریان کارزار انتخاباتی اخیر اعتراف کرد

برلوسکنی که حزب «فورزا ایتالیا» تحت هدایت وی نتایج نسبتا قابل قبولی در انتخابات کسب کرده، به طور غیرمستقیم از تاثیرگذاری خود بر حزب «لیگ شمال» که به خاطر رویکردهای ضدمهاجرتی اش معروف است، پرده برداشت.

در پی این پیروزی «ماتئو سالوینی» رهبر حزب لیگ شمال در پیامی اعلام کرد که خود را متعهد به رعایت قانون و وظایف محوله دانسته و آماده تشکیل دولت است.

این در حالی است که ائتلاف راست میانه روز گذشته با کسب ۳۷ درصد آرای انتخاباتی، خود را به عنوان پیروز انتخابات معرفی کرد.

وی در پیامی ویدیویی که از اقامتگاهش در شهر میلان منتشر شد گفت به تمام هم قطارانش در ائتلاف راست میانه احترام می گذارد. وی با این حال تاکید کرد که رهبری این جریان را به دست خواهد گرفت.

در این میان احزاب لیگ شمال با کسب ۱۷.۳ درصد و فورزا ایتالیا با ۱۴ درصد آرا، نقشی تعیین کننده در دولت آینده خواهند داشت.

خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: با گذشت دو روز از انتخابات پارلمانی ایتالیا «سیلویو برلوسکنی» به نقش هدایتگر خود در جریان کارزار انتخاباتی اخیر اعتراف کرد.

——————-

خبرگزاری مهر به نقل از دیلی استار نوشت: «استفان دیمیستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه روز گذشته با نمایندگانی از ایران، ترکیه و روسیه در ژنو دیدار کرد
خبرگزاری مهر به نقل از دیلی استار نوشت: «استفان دیمیستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه روز گذشته با نمایندگانی از ایران، ترکیه و روسیه در ژنو دیدار کرد.

در بیانیه ای که «استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل در مورد این دیدار منتشر کرده آمده است که دیمیستورا با طرف‌های مقابل درباره اهمیت پیگیری بیانیه نهایی سوچی و پیشرفت‌های آتی در ارتباط با اجرایی شدن قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل صحبت کرد.

همچنین بر طبق قطعنامه ۲۴۰۱ شورای امنیت سازمان ملل، مذاکرات بر تنش زدایی هر چه سریعتر با توجه به نشست آتی آستانه متمرکز شده است. در این زمینه همچنین به مسایلی مانند افراد بازداشت و ربوده شده‌ هم پرداخته شده است.

در همین رابطه روز گذشته وزارت خارجه قزاقستان اعلام کرد که قرار است وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه در تاریخ ۲۵ اسفند در آستانه دیدار کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *