آمریکا فعلا نیروهایش را از عراق خارج نمی‌کند – پورتال کلاسیک

خبرگزاری ایسنا: وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که قصد ندارد به زودی نیروهایش را از عراق خارج کند. این در حالی است که روز دوشنبه سخنگوی دولت عراق اعلام کرده بود آمریکا در حال کاهش شمار نظامیانش در عراق است
ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا نیز در بیانیه‌ای از کاهش نیروهایش در عراق در سال ۲۰۱۸ خبر داد و تأکید کرد که بعد از موفقیت‌های سریع علیه داعش، این ائتلاف تمرکزش را از عملیات جنگی به حفظ دستاوردهای نظامی عراق علیه داعش تغییر می‌دهد.

 ایریک پاهون، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) گفت: ما قصد نداریم به زودی هیچ گونه سربازی را از عراق خارج کنیم. ما با عراق برای تبدیل مأموریت‌های نیروهای آمریکایی به آموزش یگان‌های ارتش عراق و افزایش آمادگی جهت مبارزه با تروریسم توافق کرده‌ایم.

روز دوشنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از سعد الحدیثی، سخنگوی دولت عراق از آغاز خروج نیروهای آمریکایی از این کشور خبر داده بود.

خبرگزاری ایسنا: وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که قصد ندارد به زودی نیروهایش را از عراق خارج کند. این در حالی است که روز دوشنبه سخنگوی دولت عراق اعلام کرده بود آمریکا در حال کاهش شمار نظامیانش در عراق است.
در این بیانیه آمده است:  ائتلاف تغییری در “ساختار نیروها” ایجاد خواهد کرد اما تعداد مناسبی از نیروها را در عراق باقی خواهد گذاشت. حضور مداوم ائتلاف در عراق با شروطی که متناسب با نیازها و با هماهنگی دولت عراق باشد، صورت خواهد گرفت.

پاهون گفت: ما احتمالا تجهیزات سنگین مثل توپخانه را از عراق خارج خواهیم کرد. تعداد نیروهای آمریکایی که با موافقت بغداد در این کشور هستند، ۵۲۰۰ تن می‌باشد و ۲۰۰۰ سرباز نیز در سوریه هستند.

مدیر عملیات ائتلاف بین المللی ضد داعش نیز گفت: ما می‌دانیم که دشمن همچنان قادر به انجام حملات و برنامه‌ریزی برای حمله درسرتاسر جهان است. به رغم این مسئله ساختار نیروهای آمریکایی احتمالا برای تضمین حضور بهترین نیروها تغییر خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *