روسیه: اخراج کارگران کره شمالی را آغاز کرده‌ایم – پورتال کلاسیک

خبرگزاری ایسنا: روند بازگرداندن کارگران کره شمالی از روسیه آغاز شد.

الکساندر ماتسگورا، سفیر روسیه در پیونگ‌یانگ گفت: مسکو بر اساس آخرین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، مهاجران کارگر کره شمالی را به خانه می‌فرستد
این مقام روس تصریح کرد: ما به زور کارگران کره شمالی را از روسیه اخراج نمی‌کنیم، کسانی که تمایل بازگشت به کشورشان را ندارند در اختیار کمیساریای پناهندگان سازمان ملل متحد در روسیه قرار می‌گیرند تا زمینه فرستادن آنان به کشور ثالثی فراهم شود.

وی با رد این ادعا که کارگران کره شمالی در روسیه همانند بردگان کاری هستند، تاکید کرد: کارگران این کشور همانند تمامی اتباع روسیه متوسط حقوق ۵۰۰ دلار در ماه را دریافت می‌کردند.

خبرگزاری ایسنا: روند بازگرداندن کارگران کره شمالی از روسیه آغاز شد.
الکساندر ماتسگورا، سفیر روسیه در پیونگ‌یانگ گفت: مسکو بر اساس آخرین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، مهاجران کارگر کره شمالی را به خانه می‌فرستد.

در ماه دسامبر سال گذشته اعضای شورای امنیت به اتفاق آرا تحریم‌های گسترده‌ای را بر ضد کره شمالی به دلیل انجام آزمایش‌های موشکی تصویب کردند که از جمله آنها اخراج کارگران کره‌ای شاغل در کشورهای دیگر ظرف 24 ماه است.

به گفته وی بسیاری از فرمانداران روسیه روند بازگرداندن کارگران کره شمالی را آغاز کرده‌اند.

وی افزود: این ضربه‌ای بزرگ به اقتصاد روسیه است، به خصوص ضربه‌ای جدی در مناطق شرق دور روسیه، اما ما قطعنامه شورای امنیت را می‌پذیریم.

سفیر روسیه در کره شمالی ادامه داد: به طور متوسط سالانه ۱۲ تا ۱۵ هزار ویزای کار برای کارگران کره شمالی صادر می‌شد که مجموع ویزاهای کاری ۳۷ هزار نفر بوده است، آنان در تمام مناطق روسیه به صورت گروهی مشغول به کار بودند، بیشتر کارگران کره شمالی در بخش‌های ساختمانی بودند و در مناطق شرق دور روسیه در کارخانه‌های تولید ماهی و صنایع کشاورزی به کار گرفته شده بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *