ترامپ بودجه تحقیقاتی انرژی پاک آمریکا را 70 درصد کاهش می دهد – دیجیاتو – پورتال کلاسیک

دولت ترامپ بارها به وضوح اعلام کرده که از حامیان سوخت های فسیلی است و علاقه ای به برنامه های مرتبط با انرژی های تجدیدپذیر ندارد
افزون بر این، دولت ترامپ در کنار کاهش بودجه به دنبال از بین بردن برخی مشاغل نیز هست و تعداد کارمندان این برنامه ها از 680 نفر به 450 نفر خواهد رسید. یکی از کارمندان وزارت انرژی ایالات متحده در مصاحبه با واشنگتن پست می گوید: «این موضوع نشان می دهد که ما هیچ موفقیتی در مجاب کردن دولت نسبت به ارزش مان نداشته ایم و اگر اساس را بر این ارقام بگذاریم، ارزش ما افت هم کرده است».

دولت ترامپ بارها به وضوح اعلام کرده که از حامیان سوخت های فسیلی است و علاقه ای به برنامه های مرتبط با انرژی های تجدیدپذیر ندارد. نشریه واشنگتن پست در گزارش اخیر خود آورده که پیش نویس لایحه بودجه ارائه شده از سوی دونالد ترامپ برای سال 2019، شامل کاهش چشمگیر بودجه وزارت انرژی و برنامه های متمرکز بر انرژی پاک و تجدیدپذیر است.

مستنداتی که به دست خبرنگاران واشنگتن پست رسیده نشان می دهد بودجه «دفتر بازدهی انرژی و منابع تجدیدپذیر» وزارت انرژی ایالات متحده، با کاهشی قابل توجه از 2.04 میلیارد دلار به 575.5 میلیون دلار رسیده است. این کاهش بودجه بدان معنا خواهد بود که برنامه های تحقیقات در زمینه های اتومبیل های پاک، تکنولوژی های زیست انرژی، تکنولوژی های انرژی خورشیدی و تکنولوژی های اتومبیل های الکتریکی دیگر به سرمایه کافی دسترسی نخواهند داشت.

بودجه وزارت انرژی آمریکا از 2.04 میلیارد دلار به 575 میلیون دلار کاهش می یابد

اگرچه این لایحه صرفاً طرحی پیش نویس به شمار می رود، اما کاهش 72 درصدی بودجه وزارت انرژی نشان می دهد که منافع دولت ترامپ در چه حوزه ای است و طی سال های آتی، باید منتظر چه رویکردی از سوی آن باشیم.

دونالد ترامپ از زمانی که دولت خود را تحویل گرفت قوانین اقلیمی دوران اوباما را لغو کرده، از توافق نامه تغییرات اقلیمی پاریس پا پس کشیده، تغییرات اقلیمی را از استراتژی امنیت ملی ایالات متحده حذف کرده و تعرفه هایی بر واردات پنل های خورشیدی وضع نموده است. او همچنین به صورت مداوم به افسانه «زغال سنگ پاک» اشاره کرده و مدعی شده که با زغال سنگ پاک، به جنگ بر سر این منبع انرژی پایان خواهد داد. تمام این حرکات در حالی انجام شده که دولت ترامپ شدیداً از سوی جامعه دانشمندان تحت فشار بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *