افشاگری هافینگتن‌پست از اقدام جنجالی بن‌سلمان + تظاهرات ضد دولتی در کشمیر پاکستان – پورتال کلاسیک

ایسنا: بر اساس گزارش منابع رسانه‌ای با انتشار لیستی از تجار و شاهزادگانی که شب گذشته در پی دستور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بازداشت شده‌اند، میزان اموالی را که پیش‌بینی می‌شود از آنها به دست بیاید، دو تریلیون ریال برآورد کرده‌اند
کمیته مبارزه با فساد عربستان گه به تازگی از سوی پادشاه عربستان و به ریاست محمد بن سلمان، پسرش تشکیل شده، شنبه شب دستور بازداشت ۱۱ شاهزاده و چهار وزیر فعلی و چند وزیر سابق را صادر کرد. در بین بازداشت شدگان نام متعب بن عبدالله وزیر گارد ملی برکنار شده، شاهزاده ولید بن طلال، میلیاردر معروف سعودی و شاهزاده ترکی بن عبدالله بن عبدالعزیز، امیر سابق ریاض به چشم می‌خورد.

مجتهد، افشاگر معروف سعودی نیز در توییتر خود نوشت: آنچه اتفاق افتاده سیطره بر اموال این شاهزادگان بوده است.

این شاهزادگان به اتهام فساد بازداشت شده‌اند.

ایسنا: بر اساس گزارش منابع رسانه‌ای با انتشار لیستی از تجار و شاهزادگانی که شب گذشته در پی دستور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بازداشت شده‌اند، میزان اموالی را که پیش‌بینی می‌شود از آنها به دست بیاید، دو تریلیون ریال برآورد کرده‌اند.
——————-
 ایسنا: معترضان که از کارمندان دولتی پاکستان هستند می‌گویند از ماه‌های گذشته دستمزدهای خود را دریافت نکردند.

شرکت کنندگان در این اعتراضات که در بخش‌های بهداشت و درمان، آموزش و سایر بخش‌ها و ادارات دولتی در کشمیر پاکستان فعال هستند، خواستار تنظیم مشاغل خود و دریافت حقوق هستند
شرکت کنندگان در این اعتراضات که در بخش‌های بهداشت و درمان، آموزش و سایر بخش‌ها و ادارات دولتی در کشمیر پاکستان فعال هستند، خواستار تنظیم مشاغل خود و دریافت حقوق هستند.

 ایسنا: معترضان که از کارمندان دولتی پاکستان هستند می‌گویند از ماه‌های گذشته دستمزدهای خود را دریافت نکردند.
وی ادامه داد: در مابقی ایالت‌های پاکستان کارمندان به موقع حقوق دریافت می‌کنند اما ما هشت ماه است که حقوق دریافت نکردیم.

یکی دیگر از معترضان نیز مقام‌های دولتی و سیاستمداران پاکستانی را بابت این مساله در مظفر آباد مورد انتقاد قرار داد و خواستار افزایش حقوق کارمندان شد.

در ژوئیه ۲۰۱۷ دادگاه عالی پاکستان اعلام کرد که مشاغل در مظفرآباد در کشمیر پاکستان باید به صورت منظم و هماهنگ ثبت شوند و دولت باید حقوق کارمندان را پرداخت کند.

کشمیر پاکستان، نخست وزیر و رئیس جمهور دارد اما از جانب اسلام‌آباد اداره می‌شود. نخست وزیر پاکستان، رئیس و مدیر اجرائی شورای جامو و کشمیر آزاد است که امور مربوط به تمامی منطقه را تحت کنترل دارد و مدیریت می‌کند.

یکی از معترضان به خبرگزاری آسیا گفت: یکی از چهار همکار من به مدت ۸ ماه است که حقوق دریافت نکرده و به دلیل بیماری درگذشت. در ژوییه ۲۰۱۷ دولت به ما اطمینان داد که دستمزدهای ما را ماهانه پرداخت می‌کند اما ما مدتهاست که دستمزد دریافت نکردیم.

یکی دیگر از زنان معترض گفت که ما به اعتراضات خود ادامه دهیم باز هم فرقی به حال ما نمی‌کند آنها سه چهار ماه یکبار حقوق ما را پرداخت می‌کنند. ما دستمزدی برای کارهایی که انجام میدهیم دریافت نکرده‌ایم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *